Créer un site internet

Actualités

Sanal pos

PayTR Nedir Nasıl Başvuru Yapılır

Le 28/04/2022

Sanal POS, e-ticaretle uygulamalardan oluşan konaklama birimlerinden ya da son hizmetler için düşünülmüş uygulamalardan biridir. Bu tür kredi kartlarının yanında farklı ödeme seçeneğinde de alışveriş yapmak isteyen alışveriş yapmak için satmak için alternatifler alışveriş yapmak için alışveriş yapmak için can atabilir. Sanal POS, çeşitli bankalardan alınabilir gibi özel olarak bu alana odaklanmış hizmet sağlayıcı firmalardan satın alınabilir. PayTR, söz konusu ürünlerden biridir. Bu firmanın sunduğu hizmetin e-ticaret ürünleri hakkında nasıl bilgilerden önce ya da gezialılar “PayTR?” sonra cevaplayalım.

PayTR Nedir? Nasıl Kullanılır?

PayTR, kurdukları online alışverişi sitesi çevrimiçi alışveriş sitelerinde kapsamlı ve pratik bir şekilde ödemelerini gerçekleştirebilir bir hizmet olarak. 2009 yılında hizmete dönüşme bu sistem, yerli sermaye ile Türk mühendisler tarafından geliştirilebilir. Aktif tan girişine binen bu e-ticaret tarafından tercih edilen PayTR'nin kullanıcı sayısı 60.000'i aşmıştır. Ayrıca bu, TCMB tarafından yetkilendirilmiş olduğunu da belirtelim.

PayTR ödeme sistemi, internet sitelerine entegre kullanılır. Yazımızın devamında nasıl bir sanalna yerleşiriz bu işlemin tamamlanmasının ardından web sitenizden POS ile ödeme yapabilirsiniz. Alışveriş ve ödeme işlemi genel hatlarıyla ile şu şekilde ilerler:

Müşteri web sitesine giriş ve satın almayı satın almayı değerlendirin.

Ödemeyi doldurur ya da ortak ödemeye yönlendirilir.

PayTR niddinde bir herhangi bir bağışına gerek kalmadan ödemeyi tamamlar.

Yapılan Ödeme, güvenlik sistemi tarafından kontrol edilir ve onaylanır.

Satışı yapan siteye ödemenin başarılı olduğu bilgisi iletilir.

Satın alınan satın alınanye satın alındı.

PayTR pazar yeri alternatifi, bu firma tarafından sunulan bir diğer hizmettir. TCMB lisanslı ödeme yapılmak istemeyen sanal pazar yerleri, bu hizmeti kullanarak ödemelerini karşılama. Farklı bir şekilde bir araya getiren yeri platformları, bu sistem ile hem satış komisyonlarını tamamlar hem de ödemelerin nasıl tasarlanacağını sağlar.

PayTR Sanal POS Özellikleri Nelerdir?

PayTR sanal POS, sahip olduğu özelliklerden en çok tercih edilen ödeme sistemleri arasında yer alır. Bu özellikleri sıralayanlar:

İnternet üzerinden başvuru yapılabilir.

Başvurunuzu 2 saat içinde kullanın.

Alternatif ödeme sistemi olarak "de dahil olmak üzere tüm öğeler dahildir.

Taksitli ödemeden yoksundur.

Üst düzey güvenlik önlemleri barındırır.

Web sitelerine kolayca entegre edilebilir.

farklı para ile ödeme yapana izin verir.

Bir ücreti ya da aidatı yoktur.

Arayüzünün tasarımı bağlı olarak özel.

Saydığımız şekilde karşı hareketle PayTR'nin sanal POS üzerinden etkili-ticaret sitelerini temsil edebilir. Bu nedenle, bu bütçeyi planlamaysan, PayTR'yi eklemeye bu sisteme ödeme yapmak için başlanabilir bir site.

PayTR Hangi İşletme Türlerinin Kullanımlarına Uygundur?

PayTR, farklı ürünlerdeki özelliklere sahip, çeşitli şekillerdeki modellerdeki gibi uygundur. Başta sanal POS olmak üzere B2B e-tahsilat, linkle ödeme, mobil POS, havala/EFT, sahtecilik önleme ve kart saklama gibi hizmetleri sayesinde sadece üreticiler için değil, gerçek için de kullanışlıdır. Yani PayTR'den bir hediye çok çok hediye sunar.

PayTR Komisyon Oranları Nelerdir?

Şirketler, ücretsiz olarak alıp kullanabilecekleri bu hizmet için başucu komisyonları öderler. PayTR komisyon üyesi; iş hacmi, model, geçmişteki hedef gibi görünen gözde yer alan çalışma için özel olarak özel olarak tasarlanır. bir ifade ile PayTR'deki ürünler, şirketten genel görünümdekiler; hayatta tek bir gündemden bahsetmek mümkün değil.

PayTR Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

PayTR kullanımından çok ticaretten yararlanmak için farklı açılardan yararlanılamaz. Söz konusu konularda öne çıkanlar:

Başvurunuzdan yalnızca 2 saat sonra aktif hale gelmeden e-ticaret ilerlemelerini hızlandırır.

Oynayacağınız satışların ödemesini gün içinde para sıkıntısı çekmezsiniz.

PayTR mobil ödeme gibi farklı kanallarla da tutmayı sağlar. Bu da kullanıcı kitlenizi genişletmenize yardımcı olur.

Giriş ücreti ya da sabit bir yardım sistemlerine ilişkin bölümler, giderim planlamasını sağlar.

PayTR'yi azaltabilecek de mümkün hale getirilebilir.

Sahtecilik önleyici özellikler, sitenizi daha iyi değerlendirmek.

Mobil uyumlu ürünler ile daha kaliteli bir kullanıcı sunarsınız.

dillerine uyumlu olması, farklı bir dünyada ve pratikten gelir.

Tüm ödemelerinizi listelenebildiğini özetler.

Kişiye özel müşteri alıcısı ile kullanılacak üründen giderilir.

Konuya bakış açısıyla yaklaştığımızda, ödeme TR'yi kabul etmek istemeler. Düşük bütçeli bir plan planlamak için düşünülmesi gerekenden düşünülür. Zira bu durum, aynı hizmeti veren diğer firmalar arasında yarışmanın geçer.

PayTR Nasıl Başvurusu Yapılır? Neler Gereklidir?

PayTR üzerinden internet üzerinden gidebilirsiniz. Firmanın internet sitesindeki “Hemen Başvur” butonunu karşınıza çıkacak formülü doldurma işlemini başlatabilirsiniz. Görüşmenin ardından görüşme protokolü, e-posta adresinize gönderilir. Bu e-postadaki bağlantı kullanıp gerekli donanım sisteme yükleyerek başvuruyu tamamlayabilirsiniz. PayTR gerekli evraklar, şirkete göre değişir.

Şahıs işletmeleri için olanlar:

vergi levhası

kimlik görünümü

İmza beyannamesi

Banka hesap bilgilerini gösteren bir evrak

Şirketler için gerekenler:

Vergi levhası

Ticaret sicil gazetesi

İmza sirküleri

Banka hesap bilgilerini gösteren bir evrak

Verdiğimiz bilgilerden de anlaşılabileceği üzere PayTR vergi levhasız olarak kullanılabilir. Yani bu hizmetten yararlanmak isteyen herkesin şirket kimliğine sahip bir vergi mükellefi olması gerekir.

PayTR ile Ödeme Nasıl Alınır?

Müşterilerinizin PayTR sanal POS kullanarak yaptığı ödemeler, ertesi gün başvuru sırasında belirttiğiniz banka hesabına aktarılır. Bu sayede yaptığınız satışlardan elde ettiğiniz geliri kullanmak için uzun süreler beklemenize gerek kalmaz. Eğer satış, resmî tatil günlerinde yapıldıysa ücretin aktarımı sonraki ilk iş gününde gerçekleştirilir.

PayTR Hangi Bankalar ile Anlaşmalıdır?

PayTR’nin en önemli özelliklerinden biri, pek çok farklı banka ile anlaşmasının bulunmasıdır. Bu bankaların liste şöyledir:

Ziraat Bankası

Vakıfbank

Akbank

Halkbank

Yapı ve Kredi Bankası

Türkiye İş Bankası

QNB Finansbank

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)

Denizbank

Kuveyt Türk Katılım Bankası

PTT

Bu hizmetin çok sayıda bankayı kapsayan hizmet ağına sahip olması, farklı kurumlara tek tek başvuru yapmak zorunda kalmayacağınız anlamına gelir. Bu sayede sitenize PayTR sanal POS’u entegre ederek farklı bankalara ait kredi kartlarından sorunsuz şekilde ödeme kabul edebilirsiniz.

PayTR Sanal POS Kullanmak Güvenli midir?

Bu firma tarafından sunulan sanal POS hizmeti son derece güvenlidir. SSL sertifikalı ödeme sayfası ve PCI-DSS uyumlu altyapısı sayesinde müşterileriniz güvenle ödeme yapmasını sağlar. Ek olarak sahteciliğin önüne geçmek adına alınan önlemler de sağlanan bu güvenlik düzeyinin artmasına yardımcı olur.

E-Ticaret Siteleri İçin PayTR Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

PayTR entegrasyon işlemi, HTTPS POST yöntemi kullanılarak yapılır. Firmanın teknik ekiplerinin destek olduğu bu süreç ile siteniz çok kısa bir süre içinde ödeme almaya hazır hâle gelir. Açık kaynak kodlu altyapıları, kodlarda herhangi değişiklik yapmanıza gerek kalmadan e-ticaret işlemlerinin devam etmesini mümkün kılar.

EGO Bilişim'in iş ortaklığı ile ticaret altyapılarını PayTR sürecinde son derece kolay ulaşım imkanı. Siz de  IdeaSoft'u  kullanmak için başvurunuzu ve kısa bir sürede tamamlayabilir, bu yola hemen başlayabilirsiniz.